I edycja Śląskiego Dnia Zdrowia już za nami!

W ramach wydarzenia kilka tysięcy mieszkańców regionu skorzystało z bogatej oferty badań lekarskich, konsultacji ze specjalistami, warsztatów, wykładów i zajęć sportowych.

Współorganizowany razem ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym, otwarty dla mieszkańców regionu Śląski Dzień Zdrowia, odbył się 11 marca br. W przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego zaaranżowane zostały specjalne strefy tematyczne.

W strefie diagnostyki „ZBADAJ SIĘ” zwiedzający mogli skorzystać z darmowych konsultacji ze specjalistami z różnych dziedzin medycyny oraz bezpłatnych badań lekarskich i diagnostycznych.

Strefa edukacji i profilaktyki „POSŁUCHAJ”, poprzez liczne wykłady, warsztaty edukacyjne oraz dyskusje prowadzone przez dziennikarzy Dziennika Zachodniego i Radia Katowice, oferowała dostęp do szerokiej wiedzy z zakresu diagnostyki, leczenia i zapobiegania chorobom. Wiele miejsca poświęcono zasadom prawidłowego żywienia, w tym m.in. diecie jako profilaktyce chorób, zamiennikom cukru, konserwantom w żywności. W programie zaproponowano uczestnikom ponadto m.in. mini szkołę rodzenia, warsztaty z pielęgnacji noworodka i wcześniaka, warsztaty resuscytacji, czy pokaz ratownictwa medycznego. Najmłodsi, w ramach Akademii Misia Zdrowusia, mogli nauczyć się, jak wezwać pomoc, co zrobić w przypadku omdlenia, czy też jak prawidłowo myć zęby i ręce. Gościem specjalnym strefy była Odeta Moro, dziennikarka i prezenterka telewizyjna, prowadząca na antenie radia Złote Przeboje program „Morowy weekend”. Na stoisku prowadzonej przez nią kampanii „Dłuższe życie z cukrzycą” można było dowiedzieć się, jak przeciwdziałać chorobie i jej konsekwencjom.

W strefie dedykowanej aktywności fizycznej i uprawianiu sportu „RUSZ SIĘ” można było nieodpłatnie wziąć udział w zajęciach sportowych prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów.

Galeria zdjęć